Menu
Strona główna
Zestawienie AED - więcej...


   Klikając powyższe zdjęcie będziemy mogli zapoznać się z tabelą prównawczą urządzeń AED, która pokaże nam najważniejsze atuty poszczególnych defibrylatorów. Niewątpliwie przy zakupie tego typu sprzętu należy zwrócić uwagę dla kogo jest on przeznaczony i w jakich warunkach będzie dane nam go używać. 
   Jeżeli kupujemy go do biura czy zakładu pracy możemy pominąć tryby pediatryczne. Natomiast w przypadku użytkowania przez strażaków ważną cechą jest stopień odporności na wodę IP, dlatego możemy wykluczyć dla takich służb defibrylator firmy Philipsa model HS1. Służby są zobligowane do tego aby posiadać w defibrylatorach akcesoria/tryby pediatryczne, pod tym względem na prowadzenie wysuwa nam się Lifepack oraz Philips FRx. W tym pierwszym za pomocą jednego przycisku przechodzimy w tryb pediatryczny i nic więcej nie musimy robić. W drugim jest specjalny klucz pediatryczny. Po zastosowaniu go w urządzeniu przechodzi nam automatycznie w wersję dla dzieci.
   Biorąc jednak pod uwagę gwarancję na urządzenie Lifepack zostaje w tyle, prawie wszyscy producenci dają gwarancję minimum 8 lat. Każdy z wyżej wymienionych defibrylatorów posiada swój odpowiednik w defibrylatorze treningowym, jednak tylko Philips zarówno wersja FRx jak i HS 1 posiada funkcję treningową na tym samym defibrylatorze terapeutycznym poprzez zastosowanie odpowiedniej maty szkoleniowej. 
   Kupując AED należy zwrócić również uwagę na ceny akcesoriów, które przyjdzie nam wymieniać po użyciu lub po upływie gwarancji na daną część. Tutaj ciekawe rozwiązanie stosuje producent defibrylatorów Samaritan Pad, w urządzeniu tym bateria jest zintegrowana z elektrodami  = zestaw PAD PAK. Po właściwym użyciu i udzieleniu pomocy bez względu na jej skutek producent wymieni nam zestaw. Musimy przesłać jedynie dane urządzenie żeby zweryfikować to z wbudowaną kartą pamięci.
   Mamy nadzieję, że pomogliśmy tabelą oraz krótkim opisem w zakupie odpowiedniego produktu dla Was.

Akceptuję
Strona Remiza24- sklep strażacki, korzysta z plików cookies. Zapoznaj się z Polityką prywatności serwisu.