Brutto: 139,00 zł
Hełmy strażackie
Hełm strażacki – budowa, normy, rodzaje
Hełmy strażackie są elementem uzbrojenia osobistego strażaka i mają za zadanie ochronę głowy w trakcie prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych. Hełm strażacki składa się z podstawowych elementów takich jak: więźba, skorupa, osłona oczu, osłona karku oraz pasek podbródkowy. Podczas działań z zakresu ratownictwa wysokościowego przez jednostki PSP i OSP używany jest kask ochronny. Coraz częściej spotykany jest również kask strażacki używany w trakcie działań z zakresu ratownictwa technicznego bądź przy pracach z użyciem pilarki.
Jakie wymagania musi spełniać hełm?
Minimalne wymagania odnośnie ochrony przeciwpożarowej określone zostały przez National Fire Protection Association (NFPA) w odpowiednich normach w tym dotyczących hełmów strażackich. Standardy znajdujące się w odpowiednich normach stanowią, że temperatura wewnętrznej powierzchni skorupy hełmu strażackiego będącego częścią ubioru ochronnego, poddana strumieniowi promieniowania cieplnego o natężeniu 1 W/cm2 na zewnętrznej powierzchni przez 3 minuty, nie wzrośnie więcej aniżeli 25°C. Standard ten powstał w celu zaprzestania uwzględniania elementów izolacyjnych hełmu i skupienia się wyłącznie na zewnętrznej skorupie hełmu oraz na wszelkich zewnętrznych pokryciach na zewnętrznej skorupie.
Zgodnie z zapisami norm NFPA odnośnie hełmów wykorzystywanych do ochrony przeciwpożarowej zbliżeniowej dopuszcza się wykorzystywanie tradycyjnych hełmów ochrony strukturalnej pod warunkiem, że są one wyposażone w wymienne osłony z włókien pokrytych aluminium lub okrycia (okrycie przyczepiane do skorupy hełmu strażackiego wykonane z tkanin włókienniczych o szorstkiej powierzchni z dużą ilością małych splotów). Obecnie tworzywami, które wykorzystywane są do wytworzenia osłon oraz okryć hełmów są materiały włókiennicze z włókien poliamidu aromatycznego z folią aluminiową dołączoną do tkaniny. Technologia ta została opracowana w latach 50. XX wieku i w praktycznie nie zmienionej postaci jest wykorzystywana do dzisiaj.
Świadectwo dopuszczenia CNBOP
Celem dopuszczenia do użytku na rynku polskim jest spełnienie przez producenta wymogów określonych w normie PN-EN 443:2008 oraz Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia. Ponadto produkt powinien być zgodny z Zarządzeniem Komendanta Głównego PSP w sprawie wzorców oraz szczegółowych wymagań, cech technicznych i jakościowych przedmiotów umundurowania, odzieży specjalnej i środków ochrony indywidualnej użytkowanych w Państwowej Straży Pożarnej.
Hełm strażacki Rosenbauer
Rosenbauer Heros Titan to jeden z lepszych dostępnych na rynku modeli hełmów strażackich. Niewielka waga (ok. 1,4 kg) pozwoli na długotrwałe prowadzenie działań w zwiększonym komforcie fizycznym. Dodatkowo hełm posiada zintegrowany moduł oświetleniowy, nie musimy więc pamiętać o zabieraniu dodatkowego elementu wyposażenia martwiąc się o jego zgubienie. W trakcie długotrwałych działań oraz pod wpływem temperatury nasza głowa będzie puchnąc. Naprzeciw tym problemom wychodzi producent, który umieścił urządzenie do regulacji na zewnątrz hełmu, które bez problemu może być operowane w rękawicach. Hełm dostępny jest w 8 kolorach z możliwością personalizacji odcieni elementów odblaskowych.
Hełm strażacki Gallet
Jest to obecnie jeden z najbardziej rozpoznawanych modeli hełmów strażacki. Nie bez powodu oczywiście. Choć najnowsze modele niewiele mają wspólnego ze swoim poprzednikiem to jedno jest pewne Gallet=jakość. Gallet F1 XF jest to lekki model, posiadający zintegrowany moduł oświetleniowy a także możliwość podłączenia słuchawek komunikacyjnych. Zewnętrzne uchwyty pozwalają na mocowanie dodatkowych akcesoriów np. latarki.
Hełm strażacki dopasowany na miarę Twoich oczekiwań
Sklep strażacki Remiza24 oferuje wybór hełmów i kasków w szerokich zakresach cenowych. W Sklepie internetowym Remiza24 znajdą Państwo zarówno kask ozdobny strażacki jak i profesjonalny hełm strażacki do działań ratowniczych. Oferujemy pomoc, doradztwo oraz szybką realizację dofinansowania KSRG oraz WFOŚiGW.