Koszulka 4F krótki rękaw
Szybki podgląd
Netto: 48,78 zł
Brutto: 60,00 zł
Czapka z daszkiem I Love REMIZA24
Szybki podgląd
Netto: 26,02 zł
Brutto: 32,00 zł
Czapka z daszkiem I Love STRAŻ
Szybki podgląd
Netto: 26,02 zł
Brutto: 32,00 zł
Rękawice strażackie Seiz FireFighter Anatomic PBI L
Szybki podgląd
Netto: 398,37 zł
Brutto: 490,00 zł
Rękawice strażackie Seiz FireFighter Anatomic PBI S
Szybki podgląd
Netto: 365,85 zł
Brutto: 450,00 zł
Rękawice techniczne FHR 012 MAX
Szybki podgląd
Netto: 99,19 zł
Brutto: 122,00 zł
Latarka Flagger LED ze światłem białym, czerwonym i zielonym
Szybki podgląd
Netto: 113,01 zł
Brutto: 139,00 zł
Defibrylator szkoleniowy AED ATM-112
Szybki podgląd
Netto: 609,76 zł
Brutto: 750,00 zł
Skarpety Forrest McBurney
Szybki podgląd
Netto: 18,13 zł
Brutto: 22,30 zł
Hełm Strażacki Calisia Vulcan NEO
Szybki podgląd
Netto: 879,68 zł
Brutto: 1 082,00 zł
Rękawice techniczne Cestus Deep III Pro
Szybki podgląd
Netto: 178,05 zł
Brutto: 219,00 zł
Zestaw TRIAGE podstawowy
Szybki podgląd
Netto: 357,72 zł
Brutto: 440,00 zł
Torba PSP R1
Szybki podgląd
Netto: 3 800,00 zł
Brutto: 4 104,00 zł
Rękawice techniczne Cestus Deep Grip
Szybki podgląd
Netto: 142,28 zł
Brutto: 175,00 zł
Handbook Pomocnik Strażaka EDYCJA 2022
Szybki podgląd
Netto: 15,85 zł
Brutto: 19,50 zł
Torba WOPR
Szybki podgląd
Netto: 2 583,33 zł
Brutto: 2 790,00 zł
Zestaw opatrunków do torby PSP R1 - UPGRADE 2
Szybki podgląd
Netto: 923,01 zł
Brutto: 996,85 zł
Szukaj

Wpisz szukany produkt


Wyszukiwanie zaawansowane

Hełmy strażackie

Hełm strażacki – budowa, normy, rodzaje

Hełmy strażackie są elementem uzbrojenia osobistego strażaka i mają za zadanie ochronę głowy w trakcie prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych. Hełm strażacki składa się z podstawowych elementów takich jak: więźba, skorupa, osłona oczu, osłona karku oraz pasek podbródkowy. Podczas działań z zakresu ratownictwa wysokościowego przez jednostki PSP i OSP używany jest kask ochronny. Coraz częściej spotykany jest również kask strażacki używany w trakcie działań z zakresu ratownictwa technicznego bądź przy pracach z użyciem pilarki.

Jakie wymagania musi spełniać hełm?

Minimalne wymagania odnośnie ochrony przeciwpożarowej określone zostały przez National Fire Protection Association (NFPA) w odpowiednich normach w tym dotyczących hełmów strażackich. Standardy znajdujące się w odpowiednich normach stanowią, że temperatura wewnętrznej powierzchni skorupy hełmu strażackiego będącego częścią ubioru ochronnego, poddana strumieniowi promieniowania cieplnego o natężeniu 1 W/cm2 na zewnętrznej powierzchni przez 3 minuty, nie wzrośnie więcej aniżeli 25°C. Standard ten powstał w celu zaprzestania uwzględniania elementów izolacyjnych hełmu i skupienia się wyłącznie na zewnętrznej skorupie hełmu oraz na wszelkich zewnętrznych pokryciach na zewnętrznej skorupie.

Zgodnie z zapisami norm NFPA odnośnie hełmów wykorzystywanych do ochrony przeciwpożarowej zbliżeniowej dopuszcza się wykorzystywanie tradycyjnych hełmów ochrony strukturalnej pod warunkiem, że są one wyposażone w wymienne osłony z włókien pokrytych aluminium lub okrycia (okrycie przyczepiane do skorupy hełmu strażackiego wykonane z tkanin włókienniczych o szorstkiej powierzchni z dużą ilością małych splotów). Obecnie tworzywami, które wykorzystywane są do wytworzenia osłon oraz okryć hełmów są materiały włókiennicze z włókien poliamidu aromatycznego z folią aluminiową dołączoną do tkaniny. Technologia ta została opracowana w latach 50. XX wieku i w praktycznie nie zmienionej postaci jest wykorzystywana do dzisiaj.

Świadectwo dopuszczenia CNBOP

Celem dopuszczenia do użytku na rynku polskim jest spełnienie przez producenta wymogów określonych w normie PN-EN 443:2008 oraz  Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia.  Ponadto produkt powinien być zgodny z Zarządzeniem  Komendanta Głównego PSP w sprawie wzorców oraz szczegółowych wymagań, cech technicznych i jakościowych przedmiotów umundurowania, odzieży specjalnej i środków ochrony indywidualnej użytkowanych w Państwowej Straży Pożarnej.

Hełm strażacki Rosenbauer

Rosenbauer Heros Titan to jeden z lepszych dostępnych na rynku modeli hełmów strażackich. Niewielka waga (ok. 1,4 kg) pozwoli na długotrwałe prowadzenie działań w zwiększonym komforcie fizycznym. Dodatkowo hełm posiada zintegrowany moduł oświetleniowy, nie musimy więc pamiętać o zabieraniu dodatkowego elementu wyposażenia martwiąc się o jego zgubienie. W trakcie długotrwałych działań oraz pod wpływem temperatury nasza głowa będzie puchnąc. Naprzeciw tym problemom wychodzi producent, który umieścił urządzenie do regulacji na zewnątrz hełmu, które bez problemu może być operowane w rękawicach. Hełm dostępny jest w 8 kolorach z możliwością personalizacji odcieni elementów odblaskowych.

Hełm strażacki Gallet

Jest to obecnie jeden z najbardziej rozpoznawanych modeli hełmów strażacki. Nie bez powodu oczywiście. Choć najnowsze modele niewiele mają wspólnego ze swoim poprzednikiem to jedno jest pewne Gallet=jakość. Gallet F1 XF jest to lekki model, posiadający zintegrowany moduł oświetleniowy a także możliwość podłączenia słuchawek komunikacyjnych. Zewnętrzne uchwyty pozwalają na mocowanie dodatkowych akcesoriów np. latarki. 

Hełm strażacki dopasowany na miarę Twoich oczekiwań

Sklep strażacki Remiza24 oferuje wybór hełmów i kasków w szerokich zakresach cenowych. W Sklepie internetowym Remiza24 znajdą Państwo zarówno kask ozdobny strażacki jak i profesjonalny hełm strażacki do działań ratowniczych. Oferujemy pomoc, doradztwo oraz szybką realizację dofinansowania KSRG oraz WFOŚiGW.

Hełmy strażackie